Balíčky z lístkového cesta

Jednoduchý snack pre návštevu, na maškrtenie, alebo len tak k filmu. Plnku si pripravíš podľa svojej chuti, alebo podľa toho, čo chladnička dá.

Ingrediencie

1 balíček lístkového cesta
50 g feta syr
50 g šunky
3 vajcia

Postup prípravy

Lístkové cesto vyvaľkáme na štvorec a narežeme na 12 štvorcov o rozmere 5 x 5 cm. Použijeme formu na muffiny, jemne ju vymastíme olejaom a štvorce opatrne vložíme do otvorov tak, aby vznikli misky. Pri lístkovom ceste nie je potrebné plech alebo formu vymazávať, ale vajíčko môže z balíčku vytiecť a potom ho lepšie dostaneme von z formy.

Vajcia rozšľaháme a namrvíme do nich feta syr. Šunku nakrájame na malé kocky a vmiešame do vajíčka. Soľ netreba pridávať, feta syr nám zmes ochutí. Môžeme pridať bylinky, šampiňóny, to čo máme radi.

Misky z lístkového cesta naplníme vajíčkovou zmesou a prečnievajúce konce jemne preložíme na vrch zmesi. Môžeme posypať korením, alebo syrom. Balíčky dáme piecť do vyhriatej rúry na 220 °C a pečieme 20 - 30 minút na spodnej priečke. Po upečení necháme balíčky pár minút vychladnúť a potom ich opatrne vyberieme z formy a podávame.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom