Citrónovo-maslové sušienky

Jemné a vláčne sušienky ku kávičke, či len tak na maškrtenie.

Ingrediencie

250 g múky Doves Farm modrej (Samokrypriacej)
70 g xylitolu
125 g zmäknutého masla
1 vajce
2 PL citrónovej šťavy
1 PL citrónovej kôry
3 kvapky citrónovej arómy (nie je nutné)

Na obalenie:
2 PL práškového cukru
1 citrónový cukor (Vitana)

Postup prípravy

V miske vymiešame zmäknuté maslo s xylitolom. Pridáme vajce a keď sa spojí z hmotou, prilejeme citrónovú šťavu. Prisypeme citrónovú kôru a postupne vmiešame samokypriacu zmes doves. Ak sa nám zdá, že je zmes málo citrónová, môžeme pridať pár kvapiek citrónovej arómy Celý proces môžeme spraviť aj v kuchynskom robote na nízkych otáčkach.

Cesto necháme hodinu oddýchnuť v chladničke. Potom ho jemne premiesime rukami na doske. ak je veľmi lepivá, pridáme za lyžicu múky a znova premiesime. Následne si odtrhneme kúsok cesta, spravíme z neho guličku a jemne ju roztlačíme na plech vystlaný papierom na pečenie. Ja som robila guličky o veľkosti cca 25 g, kúsok menšie ako pinpongová loptička.

Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 °C približne 15 - 20 min., záleží od veľkosti sušienok. Sušienky sú hotové, keď začína ich povrch ružovieť. Spodok bude ešte lepkavý.

Zmiešame práškový cukor s citrónovým a ešte teplé sušienky doň namočíme. Teraz pracujte so sušienkami opatrne, sú veľmi krehké, nech sa vám nerozpadnú v rukách. Sušienky necháme vychladnúť a podávame.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom