Kekse Kyselý úsmev

Jednoduché keksíky vhodné nie len na Halloween. Skrývajú v sebe sladkokyslú chuť ale ich výhodou je, že ich môžete pripravovať s deťmi.

Ingrediencie

Cesto:
300 g hladkej múky (celozrnnej)
200 g masla
100 g práškového cukru
2 gélové farby

Posýpka:
6 PL práškového cukru
1 PL kyselina citrónová

Postup prípravy

Všetky ingrediencie na cesto spracujeme rukami na kompaktné cesto. Rozdelíme ho na polovicu, každú zafarbíme jednou farbou. Keďže sa blíži strašidelný Halloween, jednu som zafarbila na zeleno a druhú na modročierno. Potom každú polovicu zabalíme do potravinovej fólie a dáme na polhodinku do chladničky.

Cestá vyvaľkáme na rovnaký tvar s hrúbkou cca 1 - 2 mm. Cesto vaľkáme v potravinovej fólii, aby sme nemuseli pridávať múku a oslabiť tak farbu cesta. Položíme cestá na seba a jemne prevaľkáme. Potom ich pomocou fólie zroľujeme a utiahneme, aby bol valček pevný. Ak je príliš mäkký, dáme ho na chvíľku do chladničky. Potom nakrájame valček na kolieska o hrúbke 3-4 mm a každé koliečko prevaľkáme na hrúbku cca 2 mm.

Poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečiem pri teplote 190 °C vo vyhriatej rúre približne 15 - 20 minút. Keksíky majú byť jemne pevné, aby sa dali chytiť a nerozpadli sa. Ihneď po vybratí z rúry ich spodok namočíme do práškového cukru zmiešaného s kyselinou citrónovou. Táto posýpka bude pre halloweenskych koledníkov kyslým prekvapením.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom