Rozprávkové marshmallow môžete zafarbiť podľa seba, alebo ho jednoducho nechajte len biele ako sneh.

Rozprávkové marshmallow môžete zafarbiť podľa seba, alebo ho jednoducho nechajte len biele ako sneh.
Suroviny na cukrový sirup dáme do malého hrnčeka a necháme ho zovrieť. Potom oheň stíšime a varíme približne 5 minút. Čím viac budeme sirup variť, tým viac bude mať karamelovú chuť. Želatínu zalejeme vodou a necháme ju napučať, približne 5 minút. Potom ju na ohni jemne prihrejeme, aby sa roztopila. Ale nesmie vrieť!
Cukrový sirup nemá byť horúci, ale môže byť teplý, keď ho začneme liať do želatíny a pomaly ich miešame ručným mixérom. Keď obelie a začne byť zmes hustá, prestaneme miešať. Ak chceme pridať príchuť, napríklad pomarančovú, či mätovú, spravíme to práve teraz. Potom zmes vylejeme do menšieho plechu alebo formy, ktorú sme vyložili papierom na pečenie a ten vytreli olejom.
Druhá možnosť je, že zmes pred vyliatím do formy zafarbíme. Povrch môžeme posypať cukrovým zdobením. Taktiež záleží aj od nás, či marshmallow spravíme vysoké, alebo nízke. Necháme ho vychladiť v chladničke, stačí aj 30 minút a môžeme ho nakrájať a podávať. PRed podávaním ho môžeme posypať práškovým cukrom, aby nebolo veľmi lepkavé.
TIP: Zmes rýchlo tuhne, preto musíme pracovať rýchlo a mať všetko vopred premyslené. Inak zmes stuhne a nebude pekne rovná, ale "hrčkatá"
Kucharocka.sk - Copyright 2020. Všetky práva vyhradené.