Mäsové taštičky z fazuľového cesta

Fazuľové cesto môžete pripraviť namiesto zemiakového cesta z plechovky bielej maslovej fazule. Chuťovo sú si veľmi podobné.

Ingrediencie

1 plechovka maslových fazulí
150 – 200 g hladkej múky
1 vajce
štipka soli
100 g údeného mäsa
100 g syra eidam
olej na vyprážanie

Postup prípravy

Zlejeme fazulu z nálevu a rozmixujeme ju na kašu. Pridáme vajce a soľ a premiešame. Postupne prisypeme múku a vmiešavame ju do fazuľovej zmesi. Množstvo použitej múky závisí od fazule, ako veľmi je mokrá. Preto múku prisypávame po častiach. Vymiešame vláčne cesto, nie veľmi suché, musí byť mierne vlhké a necháme odležať asi 15 minút.

Potom ho vyvaľkáme na pomúčenej doske asi na hrúbku 2 mm. Vykrajovátkami vykrajujeme kolieska, ktoré naplníme zmesou z rozomletého údeného mäsa a syra. Môžeme použiť formičky určené na tvorbu taštičiek, alebo vykrajujeme napríklad pohárom, či kruhovou formičkou. Zlepiť ich môžeme preložením a pevným stlačením s vidličkou alebo priložíme na kruh s mäsom a syrom druhú kruh a vidličkou postláčame.

Tepelná úprava môže byť viacerými spôsobmi: ❥ Vyprážame v oleji, ideálne v takom množstve, aby taštičky plávali. ❥ Uvaríme vo vriacej vode a potom ich opečieme na panvici. ❥ Rozohrejeme rúru na 180 stupňov a pečieme na papieri na pečenie približne 15 - 20 minút, potreté olejom, kým nechytia zlatý nádych.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom