Rýchle slimáčiky s feta syrom

Keď sú hostia za dverami, alebo len proste dostanete chuť na niečo slané k vínku, postačí vám pizza cesto a feta syr.
Namiesto pizza cesta môžete použiť akékoľvek kysnuté cesto.

Ingrediencie

1 pizza cesto
200 g feta syr
1 vajíčko

Postup prípravy

Feta syr rozmačkáme a zmiešame so žĺtkom. Môžeme ho dochutiť napríklad pažitkou, červenou mletou paprikou, sušeným cesnakom, ako kto rád. Ja som syr nechala v jeho pôvodnej chuti.

Pizza cesto rozbalíme a rozrežeme pozdĺžne na polovicu. Potom narežeme na širšie obdĺžniky približne o rozmere 10 x 7 cm. Na kratšej strane narežeme pásiky, aby obdĺžnik vyzeral ako hrebeň. Plná časť by mala byť takmer polovica z obdĺžnika. Na ňu budeme ukladať plnku a poto opatrne plátok cesta zrolujeme. Konce valčeka stlačíme a zmotáme ich do slimáčika.

Niektoré obdĺžničky môžme nechať plné, bez narezania. Alebo ich môžme naplniť aj šunkou a tak zrolovať. Slimáčiky ukladáme na vymastený a múkou posypaný malý plech. Natlačíme ich k sebe, čo najvac. Počas pečenia sa slimáčiky ešte zvačšia a zlepia sa.

Na záver potrieme bielkom. Môžeme posypať strúhaným syrom, sezamom, rascou, alebo červenou paprikou. Pečieme vo vyhriatej rúre na 190 °C asi 15 - 20 minút (záleží od rúry a veľkosti slimáčikov). Podávame mierne vychladnuté, každý si odtrhne slimáčika, ktorý sa mu páči.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom