Toast ako pizza

Tento recept použite, keď naozaj nič nestíhate a celá rodina umiera od hladu. Je rýchly, využijete všetko, čo kuchyňa dá a ak chcete zapojjíte „do hry“ aj deti. Každý kúsok môžete ozdobiť inými surovinami.
Dá sa použiť aj iný chlieb ako toastový, alebo staré pečivo nakrájané na plátky.

Ingrediencie

toastový chlieb/piečivo
2 vajcia
1 – PL kečupu
soľ, oregano, bazallka, sušený cesnak
šunka
olivy
šampiňóny
rukola
cibuľka
tuniak
tvrdý syr (najlepšie ak sa rozteká)

Postup prípravy

Najskôr zmiešajte v miske vajcia s kečupom a strúhaným syrom. Syru veľa netreba asi tak 1/3 hrnčeka. Potom dochuťte túto zmes soľou, sušeným cesnakom, prípadne pikantným korením.

Vezmite toastový chlebík a každý plátok potrite štetcom touto zmesou z jednej strany. Ak je chlieb alebo pečivo staršie, radšej ho do zmesi namočte. Pláky chleba ukladáme tesne vedľa seba na plech vystlaný papierom na pečenie. Keď máme vštok chlieb poukladaný, môžeme ho jemne ppritláčať, aby sa krajce spojili. Najlepšie cez fóliu, aby nám vajíčkov zmes nezostala na rukách. Tento krok radi robia deti, tak im neodoprite radosť z mačkania :)

Teraz vrstvíme náplň podľa chuti. Šunka na plátky, alebo na menšie kúsky. Olivy môžete nakrájať na kolieska alebo len rozpučiť, šampiňóny na plátky. Dobré je kombinovať viac druhov syrov, môžete dať na chlebíky aj čeerstvú zelninu ako paradajky, či papriku, alebo tuniaka z konzervy. Ak prpravujete pizzu pre viacerých a máte chuť sa s ňou pohrať, môžete každý krajec ozdobiť inými surovinami.

Toustovú pizzu pečieme vo vyhriatej rúre na 190 °C približne 15 minút.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom