Vajíčkový muffin

Chlebík vo vajíčku alebo muffin? Nápaditá forma chlebíka vo vajíčku, s ktorou vám radi pomôžu aj deti. Pokojne použite aj tvrdé pečivo, či sucháre.

Ingrediencie

3 vajcia
4 sucháre alebo 1 starý rohlík
1/2 črievka taveného syra
1/2 kelímku cottage cheese
soľ, mleté čierne korenie
šunka, slannky, syr, pažitka, paprika…. podľa chuti

Postup prípravy

Vajíčka rzmiešame s taveným syrom a cottage cheesom. dochutíme soľou a korením. Pokojne použite aj pečivo tvrdé ako kameň a rozmrvte ho do vajíčkovej zmesi. Nasiakne vajíčkom a bude chutné. My sme použili 4 kúsky suchárov. Vetko dobr premiešame, aby pečivo nasiaklo vajíčkom. Zmes by mala byť kašovitá, ak je suchá, pridajte cottage cheese. Pridajte na drbno nakrájanú šunku, syr, červenú papriku, čo máte radi.

Najlepšie je naplniť zmes do silikónových košíčkov, papierové neodporúčam, vajíčko sa na ne prilepí. Alebo použite plech na muffiny a dobre ho vytrite olejom, prípadne vysypte strúhankou. Košíčky plníme lyžicou asi 0,5 cm od vrchu. Vrch muffinov môžete posypať syrom,

Pečieme vo vyhriatej rúre na 190 °C približne 10 - 15 minút. Záleží od veľkosti košíčkov, Muffiny sú upečené, keď sa jemne nadvihnú a pri stlačení prstom sú pevné a "neutekajú" pod prstom.

TIP: Zapojte do prípravy vajíčkových muffinov deti, veď je to podobné ako pečenie bábovičiek z piesku.

Podobné recepty

Brusnicový veniec

Mandľové krokantky

Rýchly falošný krémeš

Mrkvový koláč s tvarohovým krémom